Akvaryum Balığı Fiyatları

Anasayfa > Akvaryum > Akvaryum Balığı Fiyatları
lepistes
lepistes

Akvaryumculuk hobisine merak saldıysanız eğer merak ettiğiniz ilk şey eminim akvaryumunuza alacağınız balıkların fiyatı olmuştur. Bu yazımızda akvaryum balıklarının ortalama fiyatlarına değineceğiz. Ama şunu unutmayın; fiyatlar her zaman değişken olabilmektedir. Balıkların fiyatı güzelliklerine, nadirliklerine ve yaşlarına göre değişebilmektedir. Balık almadan önce çevrenizdeki bütün pet shopları gezmenizi öneririz. Fiyatlar her dükkanda değişkenlik göstermektedir.

  • Japon balığı fiyatları: Japon balığı akvaryumculuğa giriş için en iyi balıklardan birisidir. Çünkü bakımı kolay, ücreti ise can yakmayacak derecededir. Ayrıca güzel görünümleri de onları beslemek için büyük avantajlardan birisidir. Japon balığı fiyatları büyüklüğüne ve güzelliğine göre değişmekle beraber genellikle tanesi iki üç liradan başlayarak otuz liraya kadar çıkabilir.
  • Lepistes balığı fiyatları: Lepistes balıkları küçük olması ve pek büyük olmamasına rağmen özellikle erkek cinslerinin güzel görünümleri ve garip kuyrukları sayesinde çok fazla tercih edilen balıklardan bir tanesidir. Lepistes balıkları üreme zamanlarında çok fazla yumurtladıkları için fiyatları fazla değildir. Bir lepistes balığını pet shoplardan ortalama üç lira ve on lira arasında alıp bakabilirsiniz.
  • Çöpçü balıkları fiyatları: Çöpçü balıkları her türlü balıkla anlaşabilen ve özellikle amatör akvaryumcuların mutlaka alması gereken balıklardan biridir. Çünkü çöpçü balıkları akvaryum diplerine düşmüş, sıkışmış yemleri yiyerek akvaryumların hem pis kokmasını engeller hem de suyun çabuk bulanmasına engel olurlar. Bu yüzden akvaryumun temizliğini geciktirirler. Çöpçü balıklarının ortalama fiyatları iki ile yirmi lira arasında değişmektedir.
  • Vatoz balıkları fiyatları: Çöpçü balıkları gibi vatoz balıkları da akvaryuma çok fazla faydası olan balıklardan biridir. Çünkü suda görünmeyen algleri yerler ve bu da akvaryumda bulunan balıklarınızın hasta olmasını engelleyerek ömürlerinin uzamasına sebep olur. Ayrıca camları da silerek daha temiz görünmesine sebep olur. Vatoz cinsi balıkların fiyatları on liradan başlayarak cinsine göre yüz liraya kadar çıkabilir.
  • Melek balığı fiyatları: Melek balığı genellikle akvaryumculuğa yeni başlayan kişilere tavsiye edilmez. Çünkü hem etçil hem de otçuldur. Kendinden küçük balıkları yeme gibi bir huyu vardır ve her balıkla iyi anlaşamaz. Ama buna rağmen müthiş görünümleri sayesinde birçok akvaryumcunun favorileri arasında yer alır. Melek balığı fiyatları yirmi ile yetmiş lira arasında değişmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,50. Puan vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Cevap Yazın